17. kolo: Áčko veze z Křižanova 3 body po výhře 4:1

Datum Čas League Sezóna Kolo
15.4.2018 15:30 Okresní Přebor 2017-2018 17
1 - 4

Report

INFO
Sestava
Petr Karmazín – Zdeněk Sára – Robin Roštinský, Jan Pekárek, Petr Bartošek – Dino Hodžič, Jaroslav Borák, Lukáš Němec, Milan Polonec – Martin Kalina, Martin Němec (89. Milan Domes)
Góly
11′ 0:1 Martin Němec
25′ 1:1 Filip Trnka
42′ 1:2 Jaroslav Borák
66′ 1:3 Lukáš Němec
83′ 1:4 Dino Hodžič
Karty
15′ ŽK Milan Polonec
36′ ŽK Jaroslav Borák
Rozhodčí
Beneš Jaroslav, Petríkovičová Tatiana

Na půdu druhého Křižanova zavítalo poslední Křoví, a dala se tedy čekat hra kočky s myší. To by bývalo platilo, kdyby “domácí kočka” měla standardní chuť a kvalitu z posledních týdnů, a naopak “hostující myš” byla ustrašená a zahnaná v koutě bez špetky sebevědomí. Nic z toho neplatilo, hostující fotbalisté veškeré papírové předpoklady postavili na hlavu, byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě si odvezli všechny tři body.

Už úvod zápasu napověděl, že domácí nečeká lehká práce – v 11. minutě našel přetažený centr na zadní tyči nehlídaného M. Němce, který nedal Bajerovi šanci – 0:1. Odpověď Křižanova přišla necelou čtvrthodinu poté – na útok z levé strany reagoval hostující Karmazín vyběhnutím daleko z brány, ke zblokované střele se dostal Trnka a z hranice vápna ji poslal směrem na hostující břevno, od něhož se míč odrazil k prostoru brankové čáry. Hlavní rozhodčí Beneš i pomezní Petríkovičová by nechali ve hře pokračovat, platnost gólu ovšem potvrdil hostující obránce Bartošek, a ukázal tím na poměry okresních soutěží nevídané gesto fair-play. Kdo čekal, že po vyrovanání přeberou domácí otěže zápasu do svých rukou, byl hluboce zklamán. Vyložené šanci si připisovali pouze hosté – ve 42. minutě domácí odvrátili rohový kop pouze pár metrů za vápno, nechali hostujícího Boráka nerušeně si zpracovat míč a na jeho technicky dokonalou střelu neměl Bajer šanci reagovat. Hodně depresivní odchod do kabin mohl domácím “dopřát” rychlonohý Hodzic, jeho únik z levé strany ovšem domácí brankář ustál, střelu na první tyč vyboxoval, a domácí celek v klíčové chvíli podržel.

Ve druhé půli se nezměnilo vůbec nic – hosté potvrzovali, že pokud mají vedení na své straně, fotbal je baví a jsou schopní omezit vzájemné hádky na přijatelné minimum, je jejich “futsalová” kvalita na poměry okresního přeboru jednoznačně nadstandardní. Praktickou ukázku těchto kvalit předvedli nejmarkantněji v 66. minutě, kdy po ukázkové souhře několika ofenzivních hráčů postupoval sám na křižanovskou bránu L. Němec, a pod nohy padajícícho Bajera zkušeně přehodil. Naproti tomu v kostkovaném týmu domácích by se horko těžko hledal kdokoliv, kdo by za svůj výkon zasloužil aspoň průměrné hodnocení. Jakékoliv šance domácích pak vzaly za své tím spíš, že obrana místo posouvání míče do záložní řady volila až příliš často prudký nákop směrem k soupeřově bráně, což zpravidla znamenalo odevzdání balónu. Razítko na suverénní vítězství hostů přidal pár minut před koncem Hodzic, který si úspěšně zopakoval akci z první půle, a střelou na první tyč Bajera tentokráte překvapil. Domácí skvadra tak místo očekávaných tří bodů získala pořádnou facku, která se však před zápasem na místě velmi ambiciózních a posílených Počítek může jen a jen hodit.

Lukáš Midrla: K utkání do Křižanova jsme přijeli plní odhodlání konečně na jaře zvítězit a dotáhnout se bodové na týmy, které máme před sebou, věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání,avšak za výhrou jsme si šli od prvních minut.Týmovy výkon fungoval na výbornou podtržený proměňováním šanci,kterých jsme si v utkání vytvořili opět hodně .Konečné skóre bylo zcela zasloužené a tři body bude třeba hned doma potvrdit s vedoucí Bystřicí.

Zdroj: www.fotbalunas.cz

17.kolo | 2017/2018 | OKRESNÍ PŘEBOR

DatumDomácíVýsledekHostéČasČlánek