24.kolo: Áčko přišlo o výhru v poslední vteřině zápasu

Datum Čas League Sezóna Kolo
3.6.2017 16:30 I.B třída 2016-2017 24
5 - 5

Report

​Jak už to bývá zvykem, přinesl další zápas, v němž nastoupilo Křoví, další velkou divočinu. Přitom už po prvním poločase mohlo být rozhodnuto. Radešínská Svratka byla od úvodních minut jasně lepším týmem, měla velkou spoustu šancí, ale ujala se pouze ta Josefa Chrásta minutu před pauzou.

Také po změně stran pokračoval domácí tlak a když v 58. minutě zvýšil Dvořák na 3:1, zdálo se být rozhodnuto. Jenže domácí pak úplně vypadli z tempa a minutu před koncem to bylo 4:5. Alespoň bod zachránil domácím Pekárek. Ten v poslední minutě proměnil pokutový kop, nařízený za ruku Roštínského na brankové čáře.

Zdroj: Žďárský deník

První půle v Radešínské Svratce patřila domácím, ale ty trápila koncovka. Do velkého vápna Křoví létal centr za centrem, ale nic z toho nebylo. Na druhé straně se do šancí drali Pollák a po něm Kalina, branku však nevstřelili. První branku tak zaznamenal Chrást, který si našel centr od Starého – 1:0. Poté se do šance dostali hosté – nejprve vykopávala domácí obrana míč z brankové čáry a po následném rohu Němcovu dělovku vychytal Petr.

Ve druhém dějství začali lépe hosté, Mužátko ztratil ve středu pole míč, Pollák si poradil v brejkové situaci s domácí defenzivou a skóroval – 1:1. Chvíli na to Mužátko své zaváhání napravil, když vysunul Pekárka, který střelou na zadní tyč vrátil domácím vedení – 2:1. V 58. minutě na pravé straně pěkně zakombinovali Šacl s Chrástem a Dvořák zvýšil vedení domácích – 3:1. Poté šel v krátkém sledu třikrát sám na brankáře Dvořák, jednou Plhal, ale Karmazína buď nepřekonali nebo jeho branku ani netrefili. Domácí si začali myslet, že je po zápase, ale z omylu je vyvedl Kalina. Ten si nejprve obhodil Petra a skóroval do prázdné branky – 3:2. O dvě minuty později se objevil nekrytý na malém vápně a nekompromisně skóroval – 3:3. Následně trefil Pekárek tyč hostující svatyně. V 77. minutě se ve vápně uvolnil Kalina, fauloval ho Petr a Tichý si s penaltou poradil – 3:4. Domácí vyrovnali o 5 minut později, když centr od Jiřího Janů uklidil pod břevno Mužátko – 4:4. Domácí hosty zatlačili, měli šance, ale nedokázali vsítit branku. Jak na to jim ukázal v 88. minutě Kalina, který se trefil z přímého volného kopu – 4:5. Domácí vrhli všechny síly do útoku. Mužátko na pravé straně zakombinoval s Pekárkem, který našel Šoustara, jehož střelu do brány rukou zcela úmyslně zastavil Roštinský, byl vyloučen a pevné nervy ukázal Pekárek, který penaltu proměnil – 5:5.

Pavel Kříž – trenér (R. Svratka): V první půli jsme byli jednoznačně lepší, ale dali jsme jen jeden gól. Po pauze jsme rychle inkasovali, poté jsme však odskočili na 3:1 a neproměnili jsme několik tutovek. Spoustu nedůrazů v naší hře dokázali hosté ztrestat a stala se z toho přestřelka, ze které nakonec máme pouze bod. Kdyby jsme byli přesnější v koncovce, tak to asi skončilo podobně jako na podzim v Křoví, takhle z toho byl hodně divoký zápas. Co naplat, jedeme do Dukovan, kde po dvou divokých zápasech budeme muset zlepšit hru celého týmu v defenzivě.

Zdroj: fotbalunas.cz

INFO
Sestava
Petr Karmazín – Zdeněk Sára „C“ – Jiří Beránek, Lukáš Knotek (21. Petr Křístel), Robin Roštinský – Erik Pollák, Libor Tichý, Martin Kalina, Luboš Mencler (85. Lukáš Němec) – Jan Pekárek, Martin Němec
Góly
44′ 1:0 Josef Chrást
53′ 1:1 Erik Pollák
54′ 2:1 Miroslav Pekárek
58′ 3:1 Josef Dvořák
64′ 3:2 Martin Kalina
66′ 3:3 Martin Kalina
77′ 3:4 Libor Tichý (pokutový kop)
82′ 4:4 Martin Mužátko
88′ 4:5 Martin Kalina
90′ 5:5 Miroslav Pekárek (pokutový kop)