16.kolo: ÁČKO vedlo, ale V. Beranov zvítězil 6:2

Datum Čas League Sezóna Kolo
9.4.2017 15:30 I.B třída 2016-2017 16
6 - 2

Report

Za krásného jarního počasí se utkal čtvrtý celek soutěže s tím posledním. Už podzimní utkání mezi oběma soupeři naznačovalo, že by mohlo padat hodně branek. S tou první přišli už v 8. minutě hosté. Z první standardní situace se hlavou prosadil Škorpík. Hra obou celků byla celkově neuspořádaná, domácí chtěli kombinovat, hosté hrozili dlouhými nákopy, avšak v jejich rozehře bylo až příliš mnoho chyb. Až ve dvacáté minutě se prosadili domácí, střílenou přihrávku uklidil do sítě Ganzwohl. Domácí nabrali klid na kopačky a přebrali iniciativu, své šance postupně neproměnili Rostislav Kittler, Ganzwohl ani Eliáš. Poslední jmenovaný se však v 31. minutě vytáhl střelou přímo do pravé šibenice a otočil stav utkání. Hra hostů se stále soustředila vysoké míče, ze kterých pramenilo několik zakončení, nejvíce se činili Kalina s L. Němcem, avšak ani jedno z nich neskončilo za zády Markoviče. Pět minut před koncem našel Ganzwohl pěknou kolmicí Rostislava Kittlera, který překonal brankáře potřetí. Závěr první půli již nic dramatického nepřinesl.

V 28. minutě byl zraněn brankář hostů Zdeněk Sára na pravé ruce (malíček) v brance ho nahradil hráč z pole Roštinský Robin.

Druhou půli začali lépe domácí, avšak ze svých šancí nevytěžili žádnou branku. Hosté nebyli již tak nebezpečným soupeřem jako v první půli, a to hrálo do karet velkoberanovským. O čtvrtý gól do sítě hostů se po přihrávce Eliáše postaral Hladílek. Hlavičku Matějíčka zastavil brankář hostů až na brankové čáře a šanci na druhou branku v utkání trestuhodně spálil Ganzwohl. Nahradil ho však aktivní Rostislav Kittler, kdy po převzetí Hladílkovi přihrávky zakončoval na 5:1. Po pasáži pološancí na domácí straně přišla další standartka hostů. K ní se postavil Lukáš Němec a krásnou technickou střelou nedal Markovičovi šanci. Posledních deset minut bylo plně v režii domácích. Petr Kittler svou střelu z šestnáctky poslal pouze do břevna a centr od střídajícího Havlína nedostal mezi tři tyče Aleš Vrtal. Až v 89.minutě po rohovém kopu trkl do balonu Smejkal a dal utkání konečnou podobu 6:2.

INFO
Sestava
Sára (28. Mencler) – Roštinský – Beránek, Tichý, Hradílek – Pollák, Domes, Kalina, Škorpík – Němec M., Němec L.
Góly
8′ 0:1 Michal Škorpík
20′ 1:1 Richard Ganzwohl
31′ 2:1 Kamil Eliáš
40′ 3:1 Rostislav Kittler
57′ 4:1 Jiří Hladílek
66′ 5:1 Rostislav Kittler
79′ 5:2 Lukáš Němec
89′ 6:2 František Smejkal