Žďárský deník – Janšta k sestupu: S tím, jak ubylo financí, šla kvalita dolů

Velké Meziříčí – Po hodech obvykle přichází půst. Toto úsloví jakoby přesně vystihovalo letošní sezonu v podání fotbalistů Křoví. To v předchozích třech letech působení ve východní skupině I. A třídy patřilo k tomu nejlepšímu, co soutěž nabízí. Jenže odchod některých sponzorů a s tím související kvalitativní úpadek kádru znamenají již kolo před koncem ročníku jistotu pádu o patro níž.

Fotbalové Křoví se po čtyřech letech loučí s I. A třídou. Pod sestup se podepsala hráčská kvalita, špatná docházka na trénink i smůla, vypočítává kouč Rostislav Janšta.

„V situaci, v jaké se nacházíme, je prostě I. A třída pro Křoví moc vysokou soutěží,“ přiznává kormidelník Rostislav Janšta.

Již zpackaný podzim dal tušit velké problémy celku z pomezí jižní Moravy. Jaro herně sice bylo lepší, jenže potřebný bodový zisk nepřineslo. Trenér Janšta shrnul příčiny sestupu do tří skutečností. „Předně jsme na podzim vůbec netrénovali. Na jaře se to sice zlepšilo, ale klíčoví hráči tréninky přesto vynechávali. Druhým faktorem byla neuvěřitelná smůla, která nás na jaře provázela. Snad v polovině zápasů jsme inkasovali rozhodující branky v závěrečných minutách. V klíčovém zápase v Hrotovicích pak chyběl Šustáček, který byl neoprávněně vyloučen v předchozím utkání. S ním v sestavě bychom tam určitě vyhráli,“ má Janšta jasno.

Šestá pozice, pak dokonce druhá a třetí. Takových umístění dosahovali fotbalisté Křoví v předchozích ročnících. A najednou sešup na poslední místo tabulky. „V současné době je pro nás I. A třída moc vysokou soutěží. Je to o penězích, protože za nás nastupovala spousta kluků z Brna. Jenže s tím, jak ubylo financí od sponzorů, šla kvalita hráčského kádru dolů. Sestup je tudíž vcelku logickým vyústěním,“ říká smířeně.

V této souvislosti se trošku nabízí paralela s celkem Bohdalova. Ten totiž po odchodu „žďárských“ opor prolétl také I. B třídou a problémy má i v okresním přeboru. Nehrozí podobný scénář i v Křoví? „Uvidíme, v tuto chvíli nebudu cokoliv předjímat. Do I. B třídy se stoprocentně přihlásíme, o tom nemůže být pochyb. Teď je ještě příliš brzy na to, aby bylo jasné, s jakým kádrem do ní půjdeme. Podle jeho kvality se budou odvíjet i naše případné ambice v soutěži,“ vysvětluje Janšta.

Jednu důležitou roli však jeho svěřenci ještě mohou sehrát. V posledním kole totiž zajíždí na hřiště Rapotic, které se se Stonařovem přetahují o druhého černého Petra. Případný bodový zisk Křoví by celek z Jihlavska jistě přivítal. „K tomu se vůbec nebudu vyjadřovat. Podle mého se má sport dělat fair play, což je v ostrém rozporu s některými výsledky z posledního kola. Mohu jen říci tolik, že budeme hrát naplno, abychom se důstojně rozloučili s letošní sezonou,“ dodal Rostislav Janšta.


Zdroj: Žďárský deník