Žďárský deník – Bratři Němcovi byli v Křoví se svými 235 kilogramy k neuhlídání

Žďársko – Prapor ve 21. kole I. A třídy pozvedlo z týmů ze Žďárska jen Křoví. To si doma díky třem sourozeneckým trefám Martina a Lukáše Němcových zajistilo všechny tři body. Ostatní okresní mančafty vyšly naprázdno.

KŘOVÍ KOUTY 3:0

Zraněními sužované Křoví muselo do utkání postavit hned pět borců rezervy ze IV. třídy. Nicméně posun o tři soutěže na nich nebyl znát. „Nikdo z nich nezklamal,“ zářil spokojeností domácí kouč Rostislav Janšta. Nicméně jeho výběr se v první půli převážně bránil. Kouty měly výraznou převahu, jenže Křoví držel nad vodou zázračnými zákroky Sára. Krutost fotbalu poznali hosté v poslední minutě, kdy zazmatkoval stoper s brankářem a Lukáš Němec jejich počínání ztrestal gólovou hlavičkou přes zoufalého Eliáše.

To druhé dějství nabídlo vyrovnanou partii, která se zlomila pod citelnou vahou bratrské dvojice Lukáše a Martina Němcových. Lukáš v 69. minutě nádherně uvolnil Martina, jenž si pohrál s obráncem a bezmocný brankář už neměl šanci. Střeleckou radost si Martin Němec užil i posléze, když využil nedorozumění v obraně. Utkání tak rozhodli dva od míče prakticky neodstavitelní útočníci s váhovým průměrem 112,5 kilogramů. „Je pravda, že toho s těma jejich 115 a 110 kily moc nenaběhají, ale když dostanou balon, umí si s nastalou situací poradit,“ uvedl na adresu pravděpodobně nejtěžšího útoku v kraji trenér Janšta.

Góly: 45. L. Němec, 69. a 74. M. Němec. Rozhodčí: Masopust. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Křoví: Sára Hamřík, Šustáček, Kratochvíl, Knotek Pekárek, Karafa (78. Liška), Kalina, Bartošek L. Němec, M. Němec.

Zdroj: Žďárský deník