Žďárský deník – Říkal jsem, ať nás nepodceňujete, říká Šustáček

Křoví – Když v úvodním kole I. B třídy – skupiny B dostalo Křoví šest gólů od Měřína, tak asi málokdo čekal, že se loňský nováček opět nadechne k ataku nejvyšších příček.

Fotbalisté Křoví (v tmavém) mají formu. To poznala před dvěma týdny i Borovina, která padla na domácím hřišti po pěti měsících.

Opak je pravdou. Zatímco Měřín od té doby nevyhrál, tak Křoví s výjimkou remízy v Jakubově neztratilo ani bod. A to nemá za sebou nic jednoduchého. Šukující výhru na Borovině, drama se šťastným koncem ve Štěpánově a rychloakci s Rozsochami. „Já jsem ale říkal, ať to první kolo v Měříně neberete vážně. Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy,“ vysvětluje úvodní zaváhání hrající kouč Martin Šustáček.

Z pozice třetího týmu s dvoubodovým mankem na vedoucí Čáslavice si ale nic nedělá. „Myslím, že tam jsou oprávněně. I když jsme je porazili, tak kvalitu mají velikou,“ říká Šustáček, který se ve středu hřiště dělí o režisérskou taktovku s hrdinou posledních dvou zápasů Liborem Tichým.

„Tichý je hráč do divize. Je jen shoda okolností, že se nám ho podařilo udržet v Křoví. Hodně o něj stál třeba Rousínov,“ říká předseda klubu Rostislav Janšta.

Šest gólů za dva zápasy

Sám fotbalista svou pověst zatím potvrzuje. V posledních třech utkáních dal šest gólů. Zejména zápas ve Štěpánově se mu povedl náramně. Křoví tam prohrávalo už 0:2. Tichý na začátku druhé půle snížil a v poslední desetiminutovce penaltou a vzápětí šťastnou střelou výsledek otočil na 3:2. Proti Rozsochám zase orámoval výbornou úvodní sedmnáctiminutovku dvěma góly.

„Vedli jsme 3:0 a trochu polevili. Tady musím vyzdvihnout Zdeňka Sáru, který nás hodně podržel a chytil i penaltu,“ vyzdvihuje kouč Šustáček dalšího jednotlivce, který se výrazně podílel na nedělní výhře 3:1. Co vůbec Křoví zastaví? Vždyť s výjimkou Vrchoviny B má zápasy s relativně těžšími soupeři za sebou.

„Ale o to právě jde, že proti silnějším týmům se umíme vytáhnout, ale občas selžeme v roli favorita,“ vysvětluje Šustáček, kterého se spoluhráči čeká v sobotu zápas v Novém Městě na Moravě. „Vrchovina B je tým ze špičky tabulky a jakýkoliv bodový zisk z jejího hřiště pro nás bude výborný,“ uzavírá Šustáček.

 Zdroj: Žďárský deník