Žďárský deník – Rozsochy se poperou v Křoví o remízu

Žďársko – Derby má na programu sedmé kolo I. B třídy – skupiny B, fotbalisté Křoví v něm v neděli od 15.30 přivítají Rozsochy. V tabulce dělí oba celky pouhá dvě místa, bodový rozdíl je však po šestém kole mezi soupeři pět bodů.

„Už nyní je při pohledu na průběžnou tabulku jasně vidět, že první pětice se brzy odtrhla od zbytku. Tyto kluby jsou jinde. Křoví je jasným favoritem utkání,“ hlásí kouč Rozsoch Pavel Bureš.

Obě družstva vyhrála svá poslední střetnutí. Rozsochy doma zvítězily nejtěsnějším možným způsobem nad Jakubovem 1:0 a Křoví otočilo hattrickem Tichého ztracený zápas ve Štěpánově. „Pro Štěpánov to byla studená sprcha, poločas byl 2:0 a hráči nečekali, že by mohli ztratit body,“ připomíná nedávný obrat Křoví trenér Martin Šustáček.

Skóre hovoří o tom, že se střetnou dva týmy, které sází na opačné zbraně – Křoví 13:15, Rozsochy 7:5. Domácí by se měli opírat o kvalitní ofenzivu a nepouštět svého soka příliš do útočení, protože patnáct inkasovaných branek nenapovídá o dobré práci obranného bloku.

„Z těch patnácti obdržených gólů jsme dostali šest v Měříně. Byl to první zápas, půlka hráčů byla z béčka, které hraje IV. třídu, ten rozdíl je pro ně velký. V posledních kolech se nám ale daří a s předváděnou hrou jsem spokojen,“ pochvaluje si Šustáček zlepšené výkony Křoví.

S čím vyrukují Rozsochy, je podle Bureše jasné. „Jedeme s defenzivní taktikou, rádi bychom udrželi nulu. Momentálně nám obranná činnost funguje, jak má, sázíme na ni,“ spoléhá se trenér na své hráče.

S jakým výsledkem by se oba trenéři spokojili? „Neznám styl Rozsoch, každý může ve skupině porazit každého, ale hrajeme doma, tak bychom měli tři body získat,“ říká optimisticky Šustáček. „S bodem bych byl spokojen,“ uzavřel předzápasové debaty Bureš.

Zdroj: Žďárský deník