Žďárský deník – Křoví by si po výprasku rádo spravilo chuť

Křoví – Nováček I. B třídy z Křoví měl doslova raketový vstup do sezony. Sedm výher v řadě katapultovalo mužstvo trenéra Rostislava Janšty do čela tabulky, a i když poté přišel menší útlum, Křoví přesto vstoupí do jarní části sezony ze skvělé druhé pozice.

Zimní přípravu pojali v Křoví spíš herně. Hráči absolvovali již sedm přípravných zápasů. Ten poslední je čeká dnes od 13.00 s Velkou Bíteší B. „Šest utkání jsme odehráli na turnaji Sparty Brno,“ vysvětlil velké zápasové vytížení Janšta.

Jeho svěřenci si na turnaji počínali se střídavými úspěchy. „Tři zápasy jsme vyhráli a tři prohráli. Ty prohry mi nevadí, ale nejsem spokojený s tréninkovou docházkou. V Křoví prostě nejsou zvyklí trénovat a my se málokdy sejdeme,“ zlobí se kouč.

Tréninkové manko se na hráčích projevilo hlavně v posledním přípravném duelu se Štěpánovem. „To byl debakl. Prohráli jsem 2:12 a Štěpánov si s námi pohrával jako kočka s myší,“ přiznal Janšta. Za tuto krutou lekci je však vděčný. „Hráči potřebovali takový kopanec. Snad si konečně uvědomí, že bez tréninku to nepůjde,“ dodal.

Křoví přivítá v prvním mistrovském utkání Bedřichov. Oproti podzimu došlo v týmu k několika změnám. „Hostování u nás skončilo Trojanovi a Kadlecovi, kteří se vrátili do Velké Bíteše. Zatím nikdo nepřišel, ale stále jednáme,“ doufá Janšta.

Zdroj: Žďárský deník